SMBJ154A
批量生产
Design Win
600 W, 154 V TVS in SMB
下载数据手册 Order Direct
产品概述
描述
The SMBJ series are designed to protect sensitive equipment against electrostatic discharges according to IEC 61000-4-2 and MIL STD 883, method 3015, and electrical overstress according to IEC 61000-4-4 and 5. This device is more generally used against surges below 600 W (10/1000 μs).
The SMBJ series are packaged in SMB.
  • 所有功能
    • Peak pulse power: 600 W (10/1000 μs) and 4 kW (8/20 μs)
    • Stand-off voltage range from 5 V to 188 V
    • Unidirectional and bidirectional types
    • Low leakage current: 0.2 μA at 25 °C and 1 μA at 85 °C
    • Operating Tj max: 150 °C
    • High power capability at Tj max.: up to 515 W (10/1000 µs)