SM15T30CAY
批量生产
Design Win
汽车级1500 W、25.6 V TVS,SMC封装
下载数据手册 Order Direct
产品概述
描述
  • 所有功能
    • Peak pulse power:
      • 1500 W (10/1000 μs)
      • 10 kW (8/20 μs)
    • Stand-off voltage range: from 5.8 V to 70 V
    • Unidirectional and bidirectional types
    • Low leakage current:
      • 0.2 μA at 25 °C
      • 1 μA at 85 °C
    • Operating Tj max: 150 °C
    • High power capability at Tjmax:
      • 1250 W (10/1000 μs)
    • JEDEC registered package outline
    • Resin meets UL 94, V0
    • AEC-Q101 qualified
    • Complies with the following standards
      • ISO 10605, C = 150 pF - R = 330 Ω:
        • 30 kV (air discharge)
        • 30 kV (contact discharge)
      • ISO 10605 - C = 330 pF, R = 330 Ω:
        • 30 kV (air discharge)
        • 30 kV (contact discharge)
      • ISO 7637-21
        • Pulse 1: VS= -100 V
        • Pulse 2a: VS= +50 V
        • Pulse 3a: VS= -150 V
        • Pulse 3b: VS= +100 V